naj infoRegionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi informuje, że ponownie do Państwa dyspozycji jest doradztwo prawne, dedykowane podmiotom o charakterze reintegracyjnym. Z uwagi na trwającą pandemię spowodowaną COVID – 19, w trosce o bezpieczeństwo, doradztwo będzie realizowane w formule zdalnej (porady telefoniczne, mailowe, video rozmowy).

Doradztwa będzie udzielać Pani Anna Czerwińska, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem. Pytania należy wysyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiednia forma kontaktu zostanie dobrana po zapoznaniu się z pytaniem lub sprawą.

DORADZTWO DOSTĘPNE JEST DO KOŃCA SIERPNIA 2020 roku.

magda

 

10 lipca 2020 roku odbyło się posiedzenie Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim w formie videokonferencji. Było to pierwsze posiedzenie Komitetu w 2020 roku i pierwsze w historii KRESWŁ, które odbyło się przy pomocy mediów elektronicznych.

Członków Komitetu powitał Pan Roberta Przybyła, Zastępca Dyrektora RCPS w Łodzi, który odniósł się do obecnie panującej, szczególnej sytuacji pandemii wywołanej COVID-19.

naj infoSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że rekrutacja do projektu „Mobilny urzędnik. Poprawa dostępności usług publicznych dla mieszkańców o szczególnych potrzebach” realizowanego przez

Fundację Partycypacji Społecznej w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, została przedłużona do dnia 10.07.2020!

 

naj infoSzanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatne doradztwa z zakresu stosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych, które prowadzi Tomasz Schimanek ekspert w zakresie społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych.

Nasz doradca może się spotkać z Państwem online, oraz bezpośrednio na miejscu w Państwa siedzibie.

Osoba do kontaktu:

Piotr Pietrzak Wydział ds. Pomocy i Integracji Społecznej
tel. 42 203 48 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

 

 

naj infoRegionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zaprasza do udziału w naborze na granty do Inkubatora „Generator Dostępności”.

Tematem jest poszukiwanie rozwiązań służących poprawie dostępności produktów, usług i przestrzeni dla osób z ograniczeniami w mobilności i percepcji, w tym w szczególności osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Zgłaszać się mogą osoby, organizacje, instytucje i firmy, które chcą tworzyć dla nich nowe, bardziej efektywne rozwiązania oraz dobrze znają sytuację i potrzeby grup, z którymi chcą pracować. Innowatorom zapewnione będzie wsparcie merytoryczne, organizacyjne oraz finansowe.

Zgłoszenia należy przesyłać do 29 czerwca 2020 r.

Szczegółowych informacji udziela:

Tadeusz Mirski     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 515 323 393, 61 887 11 66

Paulina Ochmanowicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 61 858 45 37

Postępy projektu można śledzić na bieżąco na stronie innowacje.spoldzielnie.org oraz na Facebooku na fanpage’u „Innowatorzy społeczni”.

Więcej informacji w załączeniu:

logo es s Szanowni Państwo,

 Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przedłuża termin składania wniosków o certyfikat Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020

do 31 lipca 2020r.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 ma na celu wyróżnienie tych podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. Przyznane certyfikaty przyczynią się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej.
W jednej z kategorii zostaną także wybrane samorządy, które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej. Z uwagi na skutki pandemii wywołanej COVID-19, ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się w postaci relacji on-line m. in. na stronie internetowej www.znakjakosci.mrpips.gov.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.