Ośrodki i centra wspierania ekonomii społecznej w województwie łódzkim:

  • Ośrodek ekonomii społecznej

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY”(lider projektu), Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS (partner)
Czas realizacji projektu: 1 września 2010 do 31 sierpnia 2013

Kontakt:
Biuro lidera:
ul. Piotrkowska 17, 90-406 Łódź
tel/fax: 42 659 53 25
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro partnera:
pl. Wolności 2, 91-415 Łódź
tel: 42 231 31 01
fax: 42 231 31 02
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa docelowa: podmioty ekonomii społecznej oraz osoby indywidualne zainteresowane działalnością i zatrudnieniem w sektorze ekonomii społecznej

Oferta:
– usługi: księgowe, prawne i marketingowe
– doradztwo z zakresu: zakładania organizacji, pozyskiwania środków finansowych, współpracy z otoczeniem
– szkolenia przygotowujące do założenia i prowadzenia działalności w obszarze ekonomii społecznej

www.ekonomiaspoleczna.lodz.pl,
www.opus.org.pl
www.wsparciespoleczne.pl

  • Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ
  1. Więckowskiego 33/107
    90-734 Łódź
    tel./fax: (042) 630 17 49
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa Centrum KLUCZ: http://www.centrumklucz.pl

Fanpage Centrum KLUCZ: http://www.facebook.com/byc.i.miec

Centrum KLUCZ jest inicjatywą INSPRO (Instytutu Spraw Obywatelskich) dedykowaną ekonomii społecznej. Celem Centrum KLUCZ jest wspieranie, promocja i rozwój polskiej przedsiębiorczości społecznej na poziomie regionalnym (województwo łódzkie), ale także krajowym i ponadnarodowym. Przez wsparcie i rozwój rozumiemy rozmaite działania prowadzące do upowszechniania fundraisingu i ekonomizacji podmiotów ekonomii społecznej, przy jednoczesnym zachowaniu ich misji i zdolności samostanowienia o sobie.

  • Społecznie znaczy ekonomicznie

Projekt realizowany przez Fundację Studiów Europejskich – Instytut Europejski w Łodzi
Czas realizacji projektu: od 1 grudnia 2011 do 31 maja 2014

Kontakt:
ul. Piotrkowska 262/264, 90-361 Łódź,
tel: 42 291 03 16
fax: 42 637 05 86
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa docelowa: osoby fizyczne (osoby: w wieku 50+; bezrobotne, w tym długotrwale bezrobotne; powracające na rynek pracy; niepełnosprawne; wychodzące z uzależnień; niezatrudnione; korzystające ze świadczeń społecznych; zamieszkujące obszary wiejskie i miasta do 25 tys. mieszkańców), podmioty ekonomii społecznej, instytucje ekonomii społecznej (instytucje rynku pracy, instytucje pomocy i integracji społecznej, jednostki zatrudnienia socjalnego)

Oferta:
– usługi informacyjno-konsultacyjne dla zainteresowanych ekonomią społeczną
– szkolenia
– doradztwo indywidualne i grupowe
– spotkania animacyjne w regionie
– budowa nowych partnerstw oraz wspieranie istniejących istniejących form współpracy w regionie
– doradztwo w zakresie poszukiwania źródeł dofinansowania przedsięwzięć
– uczestnictwo w sieci Regionalnych Inkubatorów Ekonomii Społecznej (RIES)
– pokrycie kosztów kampanii marketingowych oraz usług księgowych i prawnych (od VI 2012; pokrycie kosztów kampanii marketingowych oraz usług księgowych i prawnych  dla wybranych w drodze konkursu 10 PES prowadzących działalność gospodarczą)

www.ie-ries.pl

 

  • Ekonomia społeczna na TAK!

Projekt realizowany przez PL Europa sp. z o.o. w Łodzi (lider projektu) i Fundację Idealna Gmina w Warszawie (partner)
Czas realizacji projektu: od 1 października 2010 r. – do 31 października 2012 r.

Kontakt:
Biuro lidera:
ul. Rewolucji 1905r nr 82
90-223 Łódź
tel: 42 209 33 93
fax: 42 299 57 75
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro partnera:
ul. Gdańska 2/128a
01-633 Warszawa
tel. 22 407 27 57
fax 22 833 11 45
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grupa docelowa: podmioty ekonomii społecznej (w tym szczególnie spółdzielnie socjalne), osoby indywidualne zainteresowane pracą na rzecz innych ludzi i tym samym poprawę własnej sytuacji, osoby indywidualne zainteresowane rozwojem osobistym w obszarze ekonomii społecznej, formalne i nieformalne organizacje gromadzące przedstawicieli społeczności lokalnych pracujących na rzecz rozwiązywania problemów ich środowiska, członkowie stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji zainteresowanych ich rozwojem, samorządy w ich działaniach wykorzystujących siłę i efekty samopomocy społecznej dla budowy Partnerstw na rzecz dobra publicznego

Oferta:
– szkolenia w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do założenia i prowadzenia działalności w sektorze Ekonomii Społecznej
– poradnictwo w zakresie tworzenia i działania Podmiotów Ekonomii Społecznej w ramach dzielności powołanego dla potrzeb Projektu Centralnego Punktu Doradczego. W terenie funkcjonować będą Lokalne Punkty Doradcze, powoływane na wniosek zainteresowanych społeczności
– wsparcie 20 współpracujących w ramach Projektu Podmiotów Ekonomii Społecznej bezpłatnymi usługami księgowymi
– sfinansowanie działań marketingowych 10 zwycięskim Podmiotom Ekonomii Społecznej – laureatom konkursu na wzorcową organizację ES
– utworzenie ośmiu Partnerstw Lokalnych w Łodzi i w województwie, działających na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej i rozwiązywania problemów lokalnych
– organizacje dwu konferencji promujących problematykę ekonomii społecznej w aspekcie zarówno globalnym, jak i lokalnym

www.ekonomianatak.pl