Łódzka Fundacja Rehabilitacji "Kamień Milowy"

ul. Kraszewskiego 7/9, 93-161 Łódź
tel.: 881-645-699
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; kamienmilowy.org.pl

Celem Fundacji jest działanie na rzecz dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w obszarze ochrony zdrowia a także rehabilitacji oraz aktywizacji zawodowej i społecznej, jak również działanie na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Ponadto celem Fundacji jest działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych.

W 2013 roku Fundacja rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej, powołując do życia przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego pn. Centrum Rehabilitacji KRASZEWSKIEGO. Placówka oferuje szeroką gamę usług medycznych od zabiegów fizjoterapeutycznych, konsultacji specjalistycznych (w zakresie rehabilitacji, ortopedii i traumatologii, neurologii dziecięcej, kardiologii, interny, medycyny pracy, psychologii, logopedii oraz fizjoterapii) do badań diagnostycznych dla pacjentów w każdym wieku i z różnymi dolegliwościami. Zajmujemy się wczesną diagnozą i rehabilitacją dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, leczeniem wad postawy u dzieci i młodzieży,rehabilitacją osób dorosłych i w podeszłym wieku z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz kardiologicznymi. Prowadzimy również rehabilitację powypadkową i onkologiczną. Realizujemy zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej w komorze kriogenicznej. Jako jedna z niewielu placówek w Łodzi prowadzimy również rehabilitację kardiologiczną, zapewniając dostęp do badań takich jak Holter EKG i ciśnieniowy, EKG spoczynkowe, czy próby wysiłkowe. Pod koniec roku 2014 zakupiono nowoczesne, trzygłowicowe urządzenie USG (120 tys. zł.) do badań diagnostycznych z zakresu kardiologii i narządu ruchu. Na początku 2015 roku utworzono jedyną w Łodzi i województwie łódzkim komputerową pracownię wad postawy. Na jej wyposażenie składa się m.in. urządzenie DIERS 4 Motion (250 tys. zł) do obiektywnej, bez promieniowej, trójwymiarowej analizy postawy i kręgosłupa. Dzięki temu urządzeniu można przeprowadzić m.in.: diagnostykę wad postawy, diagnostykę zespołów bólowych kręgosłupa, monitorowanie postępów rehabilitacji, diagnostykę zaburzeń równowagi i profilaktykę upadków, dobór wkładek wyrównujących i korekcyjnych. Aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom różnego rodzaju odbiorcy, przy zakupie sprzętu celowo dokonano wyboru odpowiedniego urządzenia, umożliwiającego jego wykorzystanie stacjonarnie oraz przenośne poza terenem pracowni. Ma to duże znaczenie w odniesieniu do potrzeb placówek oświatowych, w których przeprowadzamy badania przesiewowe w kierunku wykrywania wad postaw u dzieci i młodzieży szkolnej.

29 września 2016 roku Fundacja utworzyła Przedszkole Specjalistyczne „MILOWE LUDKI” mieszczące się przy ul. Siemiradzkiego 4/8 w Łodzi. MILOWE LUDKI to miejsce, gdzie wyspecjalizowana kadra, pedagogiczna, terapeutyczna i medyczna z wieloletnim doświadczeniem sprawi, że Wasze dzieci będą chętnie przychodziły i uczestniczyły w licznych zajęciach prowadzonych w małych grupach. Nasze MILOWE LUDKI poprzez naukę, ruch i zabawę, kontakt ze sztuką będą poznawać świat, uczyć się samodzielności, wrażliwości i współpracy z innymi. To radosne miejsce gdzie panuje domowa atmosfera służąca stworzeniu wszystkim maksymalnie korzystnych warunków rozwojowych. Wiosną czekać będzie dla naszych podopiecznych plac zabaw a jesienią piękna aleja kasztanowa. To miejsce gdzie dzieci stopniowo wprowadzane są w świat nauki czytania i pisania a przede wszystkim maksymalnej sprawności fizycznej.

Studio ilustracji i animacji BUM oferuje usługi w zakresie: projektowania graficznego, ilustracji oraz realizacji zleceń filmowych, w tym zwłaszcza animowanych, bądź zawierających elementy animacji. Dzięki profesjonalnemu zapleczu technicznemu i szerokiemu gronu współpracowników możemy realizować bardzo duże, kompleksowe zlecenia: począwszy od prac koncepcyjnych do momentu postprodukcji. Dzięki wykorzystaniu tradycyjnych technik (animacja rysunkowa, animacja na wieloplanie, własnoręcznie budowana scenografia, lalki itp.) nasze realizacje są oryginalne i nietuzinkowe. Realizujemy: filmy reklamowe (reklamy produktów, usług itp.), intra do filmów, zajawki animowane na strony internetowe, do gier, na użytek promocji, teledyski, krótkie formy filmowe (reportaże, dokumenty), a także własne, autorskie produkcje. W ramach zleceń graficznych i ilustrowanych realizujemy także: gry edukacyjne i rozrywkowe, plakaty, identyfikację wizualną, materiały reklamowe.