Dom Pomocy Społecznej ,,Włókniarz” im. Jana Pawła II

ul. Krzemieniecka 7/9

94-017 Łódź

tel.(42) 686-06-46, tel./fax (42) 686-00-10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dpswlokniarzlodz.pl

W ramach działalności Domu pensjonariusze korzystają z usług medycznych (świadczenia POZ), usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych, różnych form rehabilitacji i terapii zajęciowej. Każdy z pensjonariuszy może skorzystać z kaplicy i z usług punktu bibliotecznego, który znajduje się na terenie placówki. Do swojej dyspozycji mieszkańcy mają kawiarnię, sale telewizyjną, w której organizowane jest większość okolicznościowych imprez.

Nad dobrym samopoczuciem, zdrowiem oraz bezpieczeństwem seniorów czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel. Zespół pielęgniarek i opiekunów zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę.

Pobyt w naszym Domu i uczestnictwo w zajęciach kulturalno-oświatowych umożliwia mieszkańcom poszerzenie kontaktów z otoczeniem. Organizując różne formy zajęć wspieramy naszych Podopiecznych w rozwijaniu ich zainteresowań i motywujemy do twórczej aktywności.

W ramach organizowania czasu wolnego mieszkańcy mają bogaty wybór form terapii zajęciowej: kinezyterapia, muzykoterapia i zajęcia artystyczne, zajęcia rekreacyjne, gimnastyka umysłu, arteterapia.