ul. Westerplatte 2

26 – 300 Opoczno

tel./fax  44 755 60 16,   505 451 493

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja „OSTOJA” została założona w 2004r. i ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym i najuboższym z całego powiatu opoczyńskiego. Fundacja zajmuje się:

         - prowadzeniem Jadłodajni oraz Bufetu z domowymi obiadami z możliwością dowozu do klientów

          - usługami cateringowymi

         - wytwarzaniem wyrobów garmażeryjnych i cukierniczych

         - organizowaniem przyjęć okolicznościowych

         - prowadzeniem  nieodpłatnej  wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego (łóżka, wózki, balkoniki i inne).

Fundacja prowadzi też Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób ze schorzeniami typu A B C, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 7 30 – 15 30 w 9 pracowniach naszego ośrodka. W ramach terapii zajęciowej podopieczni wykonują prace z różnych dziedzin: rękodzieła, malarstwa, sztuk plastycznych. Uczestnicy zajęć mają również możliwość rozmowy z psychologiem, pedagogiem, poradnictwa socjalnego i pomocy pielęgniarskiej oraz rehabilitacji. W ramach treningu kulinarnego uczestnicy przygotowują gorący posiłek dla wszystkich podopiecznych, natomiast w ramach treningu spędzania czasu wolnego organizowane są wycieczki , wyjazdy do kina ,ogniska i wiele innych atrakcji.

Na podstawie umów z Federacją Banków Żywności w Łodzi Fundacja prowadzi Magazyn Żywności Unijnej w ramach programu „FEAD” Żywność dla najuboższej Ludności Unii Europejskiej. W roku 2016 pomocą objętych zostało 5 tyś. osób z powiatu Opoczyńskiego.