Sobieskiego 1

26-300 Opoczno

www.interregion.org

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 44 755 52 11

Obszary działania fundacji:Reintegracja społeczna, czyli odbudowanie i podtrzymanie u osoby umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności lokalnej i pełnienia ról społecznych w miejscu pracy, zamieszkania lub pobytu.
Zajęcia te mają na celu kształcenie umiejętności pozwalających na pełnienie ról społecznych i osiąganie pozycji społecznych dostępnych osobom niepodlegającym wykluczeniu społecznemu; odbudowanie i podtrzymanie u osoby uczestniczącej w zajęciach zdolności do samodzielnego świadczenia pracy na rynku pracy.
Uczestnicy uczą się efektywnego i aktywnego poszukiwania pracy, umiejętności autoprezentacji i pisania dokumentów aplikacyjnych, planowania życia i zaspokajania potrzeb własnym staraniem, zwłaszcza poprzez możliwość osiągnięcia i utrzymania własnych dochodów poprzez zatrudnienie lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, uczenie się umiejętności racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami pieniężnymi.
Część teoretyczna pracy z uczestnikami CIS odbywa się w formie wykładów lub pracy indywidualnej.
Każdy uczestnik zajęć w CIS bierze udział w zajęciach w następującym schemacie: I i II etap obejmuje stałe angażowanie uczestników do prac porządkowych i gospodarczych na rzecz mieszkańców Gminy Opoczno i na rzecz instytucji współpracujących oraz odbywa praktyki szkoleniowe u wybranych pracodawców umożliwiające nabycie nowych kwalifikacji tj. pracownik magazynu, pracownik gospodarczo-porządkowy, pracownik hali produkcyjnej, 1 uczestnik odbywa szkolenie z zakresu obsługi sprzętu nagłośnieniowego w ramach przekwalifikowania zawodowego, a także prezentację zaangażowania potencjalnego pracownika w wykonywanie swoich obowiązków, co stwarza szansę na zdobycie zatrudnienia.
W CIS „Zielone Światło” utworzone są następujące warsztaty: Warsztat Aktywizacji, Warsztat Porządkowo-Usługowy, Warsztat Gospodarczy, Warsztat Ekologiczno-Gospodarczy.