ul. Rycerska 16

97-300 Piotrków Trybunalski

tel. 44 649 76 37

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           www.facebook.com/skpdn/

 

Celem organizacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Realizujemy go poprzez prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piotrkowie Trybunalskim, w Wolborzu, Sulejowie i Bąkowej Górze. Na liście uczestników WTZ-ów jest 165 osób. Jednak liczba podopiecznych jest dużo większa, bo niektórzy, z różnych przyczyn, nie mogą uczestniczyć w codziennej terapii. Te osoby są zapraszane na imprezy okolicznościowe, integracyjne i wycieczki. Prowadzimy Punkt Wsparcia Społecznego, gdzie rodziny osób niepełnosprawnych znajdują różnorodną pomoc. Organizujemy imprezy turystyczne, rekreacyjne i sportowe dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej dla dorosłych 90 osób z Piotrkowa Tryb. i 75 osób z okolicznym gmin z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znacznym i umiarkowanym ze wskazaniem do terapii zajęciowej.

Celem Warsztatów jest rehabilitacja społeczna i zawodowa w/w osób.

Na terenie miasta Piotrkowa WTZ funkcjonuje w pięciu lokalizacjach: przy ul. Rycerska 16, Zamkowa 5, Pawlikowskiego 1, Aleje 3-Maja 5 i przy ul. Dworskiej 8.

Na terenie powiatu piotrkowskiego WTZ "Kubusie" funkcjonuje w trzech lokalizacjach: w Wolborzu przy ul. Modrzewskiego 107, w Sulejowie przy ul. Milejowskiej 29
i w Bąkowej Górze 46.

WTZ pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Zajęcia odbywają się w pracowniach liczących po pięć osób, którymi zajmuje się jeden instruktor.

Są to pracownie o różnych profilach, np.: florystyczna, muzyczna, malarska, plastyczna, teatralna, stolarska, komputerowa, haftu i koronkarstwa, krawiecka, majsterkowania, ogrodnicza, gosp. domowego, ceramiczna, rękodzieła, fryzjersko-kosmetyczna itp. A więc dla każdego coś ciekawego. Uczestnicy mają też zapewnioną rehabilitację ruchową i pomoc psychologa. Organizujemy wycieczki, pikniki i zawody sportowe, wychodzimy do kina i teatru, staramy się, aby nasi podopieczni żyli pełnią życia.