pl. Wolności 2
91-415 Łódź

www.opus.org.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 42 2313102

Centrum OPUS może zaoferować współpracę w następujących obszarach:
I.Wdrażanie programów społecznej odpowiedzialności biznesu w firmie (CSR)
a) opracowujemy dla firm programy CSR od analiz do planów realizacji CSR, wspieramy proces wdrożenia działań CSRowych w firmie. Oferujemy również wsparcie dla działających fundacji kapitałowych firmy w rozwoju nowych produktów działań społecznych.
b) Program marketingu społecznego – oferujemy firmą firmomrealizację projektów wspierających tematyczną działalność firmy w formie mikrograntów. Program zakłada uruchomienie oddolnych inicjatyw społecznych mieszkańców powiązanych z produktem firmy np. projekty w zakresie aktywności sportowej wspierane przez firmę produkującą odzież sportową, projekty dotyczące bezpieczeństwa wspierane przez firmę ubezpieczeniową. Istotąa działania jest realizacja minigrantów (do 1000 do 5000zł) przez lokalne grupy włączające mieszkańców do działania.
II. Prowadzenie procesów konsultacji społecznych z mieszkańcami realizowane przez samorządy jak i firmy w ramach projektów inwestycyjnych– przeprowadzamy działania informacyjne i edukacyjne dla mieszkańców, prowadzimy warsztaty i spotkania w ramach, których zbierane są uwagi i opinie w związku z planowanymi działaniami. Procesy konsultacyjne przeprowadzane są z wykorzystaniem technik włączających mieszkańców do dyskusji.
III. Organizacja szkoleń, ,konferencji, seminariów tematycznych –organizujemy szkolenia dla pracowników organizacji, jednostek samorządowych, pracowników firm,wewnętrzne jak również wydarzenia skierowane do klientów zewnętrznych. Działanie obejmuje cały proces od badania potrzeb po organizację wydarzenia.
IV. Organizacja wizyt studyjnych – organizujemy zapewniamyorganizację krajowych i zagranicznych tematycznych wizyt studyjnych dla przedsięsiębiorstw i lokalnych samorządów
V. Wdrożenie wspólnie wypracowanych produktów dla odbiorców wśród PES województwa łódzkiego – dostosowujemy produkty i usługi firm do potrzeb PES. Budujemy wspólnie z firmami i PES plany kooperacji biznesowej. Zapewniamy wsparcie doradców i ekspertów.
VI. Biuro rachunkowe dla podmiotów ES – prowadzimy pełną księgowość oraz kardy dla lokalnych stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych. Oferujemy wsparcie profesjonalnych księgowych specjalizujących się w działaniach podmiotów ES.