Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki

ul. Kościuszki 31, 95 - 035 Ozorków

tel./fax 42 277 17 73

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.pslcnp.pl

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskiem Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki jest placówka pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Placówka działa od pn do pt w godzinach 8.00. - 16.00 i prowadzi terapię zajęciową w zakresie rehabilitacji społecznej, zawodowej i fizycznej.

Opis usług/ produktów:

Głównymi zadaniami Warsztatu jest ogólne usprawnienie ruchowe, rozwijanie umiejętności życia codziennego i zaradności osobistej, przygotowanie do życia w środowisku społecznym, rozwijanie podstawowych umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy zawodowej lub innej pracy zarobkowej. Zadania te realizowane są w poszczególnych specjalnie wyposażonych i prowadzonych pracowniach terapeutycznych tj. pracownia multimedialna, pracownia gospodarstwa domowego, pracownia "sprawnego technika', pracownia aktywności zawodowej, pracownia rękodzieła artystycznego, Pracownia plastyczna, sala rehabilitacyjna.

Oprócz codziennej pracy nad rozwojem umiejętności niezbędnych w samodzielnym funkcjonowaniu w życiu społecznym i zawodowym, podopieczni uczestniczą w zajęciach, wystawach oraz przeglądach, konkursach oraz wyjazdach turystyczno - krajoznawczych.