ul. Krasickiego 3,

97-300 Piotrków Trybunalski

tel.: 509-850-959 Anna Nowakowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.mamsasiada.blogspot.com oraz  www.latarnicy.blogsot.com

Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada” działa na rzecz integracji mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i niepełnosprawnych. Przeciwdziałamy więc wykluczeniu społecznemu osób starszych. Integracja mieszkańców następuje poprzez organizowanie szeregu warsztatów tematycznych, wyjazdów turystycznych i fotograficznych, organizacji różnego rodzaju imprez w tym: OTWARTA SZAFA, projekty komputerowe, internetowe i zakresu zainteresowania uczestników nowoczesnymi technologiami realizowane przez latarników PCRS, warsztaty rękodzielnicze, wieczorki poetyckie, wernisaże czy imprezy dla dzieci i Festyny we współpracy z innymi Instytucjami. Bierzemy również udział w organizacji pomocy dla innych m.in. w działaniu WOŚP lub Szlachetnej Paczce. Za naszą działalność otrzymaliśmy wyróżnienie od rzecznika Praw Obywatelskich i Komisję ds. Osób Starszych wpisem do „Złotej Księgi Dobrych Praktyk”.

Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada” od początku działalności miało na celu integrację osób starszych, wzajemną pomoc w różnych życiowych problemach, wsparcie w rozwiązywaniu trudnych spraw, organizowanie zajęć rozwijających uzdolnienia, organizowanie spotkań integracyjnych osób w różnym wieku. Ważnym zadaniem jest zapobieganie odrzuceniu społecznemu ludzi starszych, chorych, niepełnosprawnych, ale także pomoc i wsparcie w chwilach zwątpienia. Najwięcej przedsięwzięć podejmowanych przez naszą organizację związanych jest z przeprowadzaniem warsztatów tematycznych, artystycznych, wystaw powarsztatowych, ale także z kształceniem lub doskonaleniem różnych umiejętności, np. z obsługi komputera, korzystania z Internetu, korzystania z nowej generacji telefonu. Uczestnicy spotkań to często ludzie uzdolnieni, chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami, prezentują swoje hobbystyczne zbiory, uczą. Członkowie stowarzyszenia realizują lub współorganizują projekty obywatelskie. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszyły się projekty Latarników Polski Cyfrowej Równych Szans realizowane w naszych skromnych progach dla osób 50+. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół „Mam Sąsiada” niejednokrotnie wspierali również inicjatywy ogólnokrajowe i lokalne. Brali czynny udział w zbiórkach na rzecz osób pokrzywdzonych przez los, którzy np. w wyniku pożarów utracili cały swój dobytek. W ramach realizowanego w kraju w 2014 roku projektu „Szlachetna Paczka” członkowie Stowarzyszenia współtworzyli Paczkę dla dwóch potrzebujących rodzin lub w Finale WOŚP w 2016 roku.


W związku z podejmowanymi licznymi inicjatywami na rzecz osób starszych Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada” zostało uhonorowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Komisję ds. Osób Starszych wpisem do
„Złotej Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.Coraz częściej organizujemy zajęcia i imprezy wyjazdowe tj. warsztaty fotograficzne, turystyczne, związane z naturą lub nowoczesnymi technologiami, integracyjne i poznawcze, jedno i kilkudniowe. Spotkania członków oraz osób zainteresowanych odbywają się regularnie w każdy wtorek w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół „Mam Sąsiada” przy ul. Krasickiego 3 od godz.16,30 do 17,30. Większość organizowanych imprez, warsztatów jest nieodpłatnych lub opartych na niewielkiej odpłatności.